iCloud Unlock, iCloud açma dolandırıcıları Leave a comment

Piyasadaki ortam ve sürekli sorulan sorular karşısında bir bilgilendirme yazısı yazmak zorunda kaldık. Yurt dışında icloud unlock (icloud kilidi açma) vaadinde bulunan birçok site var. Aslında bir çoğu aynı şirket. Tasarımları bile birbirine benziyor. Öncelikle site kuralları (Terms and Conditions) ve  geri ödeme / iade kuralları (Refund Policy) kurallarını iyi okumanız gerekiyor. Burada özellikle cihazınız karalistede (blacklisted) ise veya kayıp/çalıntı (lost / stolen) modunda ise geri ödeme yapılamayacağıdır. Öncelikle cihazınızın durumundan eminseniz ve fatura gibi de belgeniz olmadığından normal yolla açtıramayacak iseniz ve denemek isterseniz:

  1.  cihazınızın kayıp / çalıntı gibi bir durumunun olmadığını bir kaç siteden sorgulayın ve ekran görüntülerini kaydedin.
  2.  daha sonrasında kendinize bir icloud unlock hizmeti veren bir şirket bulun.
  3.  öncelikle cihazının temiz olduğuna dair ekran görüntülerini müşteri hizmetleriyle paylaşın.
  4.  müşteri hizmetleri ile anlaşırsanız ödemenizi yapıp işlemi başlatırsınız.  Ödeme ekranında telefonun imei’sin ve icloud unlock ifadelerinin geçmesine dikkat edin. müşteri hizmetleri ile görüşmeden de direkt olarak başvuruda bulunup işlemi başlatabilirsiniz ancak bu kısım biraz daha zor; direkt risk alıyorsunuz: işlem başarısızlıkla sonuçlanırsa paranızı geri ödememek için kayıp / çalıntı durumuna düşürebiliyorlar.

 Cihanız kayıp çalıntı moduna girdi, paranızı nasıl alırsınız:

Öncelikle işlemlerin daha hızlı olması açısından müşteri hizmetlerinden paranızın iadesini (refund) isteyin. vermezlerse bankaya ters ibraz (chargeback) işlemi başlatacağınızı ifade edin. Yine de iade edilmezse ilk aldığınız ekran görüntüleri ve kartınızdan çekilen işlem bilgileri ile kredi kartını aldığınız bankadan ters ibraz işlemi başlatarak karşılıklı bankadaki çalışanların iş yapma ve iletişim becerilerine göre 1 ya da 2 ay içerisinde paranızı geri alırsınız. Ancak elinizde delilleriniz olmalı. Muhtemelen bankayla uğraşmadan ilgili şirket paranızı direkt olarak hesabınıza iade edecek.

En iyi yol bu durumlara düşmemek, faturasız telefon alıp satmamak, fatura varsa kaybetmemek, kullanıcı adı ve parolaları güvenli bir yerde saklamak.

Bu yazımız da sizlere iPhone Osman‘dan bir kıyak olsun.

Piyasanın çakalları varsa iPhone’nun Osman’ı var 🙂

Bir Cevap Yazın

SHOPPING CART

close
X
Hoşgeldniz Online Mağamız
Online mağazamıza hoşgeldiniz
WooChatIcon 0
WhatsApp ile Ulaşın